CBG – zastosowanie medyczne

Zrozumienie znaczenia CBG jest ciężkie bez świadomości, iż THC, CBD, CBC, CBN oraz THCV czy CBG nie istniałyby bez istnienia CBGA. Wszyskie te kannabinoidy (THC, CBD, CBC, CBD, THCV, CBG) powstają w wyniku transformacji enzymów w rzęsistkach marihuany.

Działanie CBG

Zawartość CBG występująca w marihuanie i jest na tyle niska, że do zbadania jego działania była konieczna laboratoryjna izolacja CBG co pozwoliło naukowcom określić pewne czynniki dotyczące wpływu CBG na ludzi.

  • Nietoksyczne: Oczywiste jest, że CBG jest nietoksyczne, podobne do CBD. Może to być mylące dla ludzi badających zalety CBG vs CBD, ale te dwa kannabinoidy wiążą się z zupełnie innymi receptorami i działają w zupełnie inny sposób.
  • Hamuje wysoki poziom THC: Kiedy THC wiąże się z receptorami CB1 w mózgu i powoduje działanie psychoaktywne. CBG redukuje działanie THC poprzez zahamowanie receptora CB1.

Medyczne zalety CBG

Niepokój i depresja
CBG działa jako antagonista CB1, pomagając zapobiegać niektórym wysokim (i związanym z tym lękom) wywołanym przez THC. Może również podnieść poziom anandamidu, naturalnej „cząsteczki szczęścia” występującej w mózgu, która reguluje takie rzeczy jak apetyt, sen i nastrój. Prawdopodobnie CBG pomaga blokować receptory serotoninowe, co czyni go potencjalnie użytecznym lekiem przeciwdepresyjnym. CBG działa również jako inhibitor wychwytu GABA, co oznacza, że ​​może pomóc zmniejszyć niepokój i rozluźnić napięcie mięśni, wniosek :
CBG na niepokój i depresję.

Jaskra


Przez lata pacjenci używali marihuany bogatej w THC do leczenia jaskry, ale jaki wpływ ma CBG na tę chorobę? Badania wykazały, że kannabigerol podobnie jak inne kannabinoidy, działa dobrze w zmniejszaniu ciśnienia wewnątrzgałkowego zarówno gdy jest podawany miejscowo, jak i ogólnoustrojowo. Chociaż ilość CBG w większości szczepów marihuany może nie być wystarczająco wysoka aby mieć indywidualny efekt, służy to wzmocnieniu teorii „efektu świty”, która to sugeruje, że kannabinoidy mogą współpracować w celu osiągnięcia wspólnego celu.

Ciężkie zapalenia jelit
Przez lata istnieje wiele dowodów od pacjentów, którzy twierdzili, że marihuana pomogła w łagodzeniu zapalnej choroby jelit. W 2013 r. naukowcy postanowili poprzeć te doświadczenia dowodami. Stwierdzono, że CBG pomógł ograniczyć lub zwalczyć zapalenie jelit u myszy. CBG była tak skuteczna, że ​​naukowcy zalecili ją do eksperymentów klinicznych u pacjentów z IBD u ludzi. Badanie z 2018 r. Przeprowadzone przez naukowców z University of Bath zapewniło jeszcze większe wsparcie, gdy stwierdzono, że kannabinoidy na bazie marihuany naśladują naturalne endokannabinoidy w organizmie, które pomagają wyłączyć reakcję zapalną jelit. Podczas gdy lekarze nie potwierdzili jeszcze marihuany jako lekarstwa na IBD, wyniki te są obiecujące, jeśli chodzi o stosowanie kannabinoidów, takich jak CBG, w leczeniu tej choroby.

Do grupy IBD zalicza się chorobę Leśniowskiego-Crohna (ChLC), wrzodziejące zapalenie jelita grubego (WZJG) oraz inne nieokreślone zapalenia jelit (ang. colitis indeterminata, IC).

Ośrodek neuroprotekcyjny


Choroba Huntingtona jest zaburzeniem genetycznym, które z czasem powoduje rozpad komórek nerwowych w mózgu. W 2015 r. Naukowcy zbadali, czy kannabigerol może pomóc w ochronie komórek mózgowych u osób zmagających się z tą chorobą. Badania na szczurach wykazały, że CBG ma właściwości neuroprotekcyjne i chociaż potrzebne są dalsze badania, aby dowiedzieć się, jak można go stosować samodzielnie lub w połączeniu z innymi terapiami, otworzyło to drogę dla CBG jako możliwego leczenia tej wyniszczającej choroby.

Rak
Naukowcy badali, czy wiele pojedynczych kannabinoidów ma właściwości przeciwnowotworowe, a CBG nie jest wyjątkiem. W badaniu z 2014 r. dotyczącym raka jelita grubego u myszy naukowcy odkryli, że CBG może pomóc w hamowaniu rakotwórczości (powstawania nowych komórek rakowych). To co to oznacza dla zabiegów poza laboratorium, dopiero się okaże, ale wyniki są obiecujące. badania naukowe

Przeciwbakteryjny
Ponieważ oporność na antybiotyki staje się ogromnym problemem na całym świecie, naukowcy zaczęli badać alternatywy dla tradycyjnych leków stosowanych w celu zabijania infekcji bakteryjnych. W jednym badaniu przeanalizowali działanie przeciwbakteryjne kannabigerolu (CBG), oprócz kannabichromenu (CBC), tetrahydrokannabinolu (THC), kanabidiolu (CBD) i kannabinolu (CBN). Wszystkie pięć kannabinoidów wykazało silną aktywność przeciwko szczepom bakterii MRSA ,chociaż badacze nie byli w stanie określić ich mechanizmu działania.

Gronkowiec złocisty czasem określany skrótem MRSA — methicillin-resistant Staphylococcus aureus) to bakteria z rodziny Staphylococcus aureus.),

Stymulacja apetytu
THC od dawna wiadomo, że pobudza apetyt dlatego marihuana stanowi tak skuteczne leczenie osób odchudzających się z powodu AIDS lub skutków ubocznych chemioterapii. Naukowcy odkryli jednak, że nawet po usunięciu THC z marihuany nadal skutecznie stymulowało apetyt badanych szczurów. Ich teoria mówi, że CBG w konopiach pomaga zwiększyć apetyt bez niepożądanych efektów psychotropowych wywołanych przez THC.

Zaburzenia pęcherza
W 2015 r. Naukowcy postanowili zbadać anegdotyczne twierdzenia, że ​​marihuana była przydatna dla osób z dysfunkcją pęcherza. Jedno z badań wykazało, że wraz z innymi kannabinoidami CBG był pomocny w zmniejszaniu skurczów pęcherza u myszy, a także w ludzkim pęcherzu.

2 myśli na temat “CBG – zastosowanie medyczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *